EWA WOŹNIAK-KANIK

Pochodzi i mieszka w Bielsku-Białej razem z mężem Krzysztofem i synami: Gustawem i Janem.

Od zawsze kochała malarstwo, co przełożyło się na jej zainteresowania.
Jako nastolatka malowała kredkami i pastelami. Skończyła Dwuletnie Studium Konserwacji Zabytków w klasie sztukatorstwa,WSP, Szkołę Trenerów Biznesu, Podyplomową Historię Sztuki.  

Pracowała w zawodzie nauczyciela, prowadziła przez wiele lat szkolenia.

Miłość do sztuki pozostała. Miała wielkie szczęście spotkać na swojej drodze życia wspaniałych artystów, malarzy, chcących podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami:
Urszulę Moskę, Lidię Sztwiertnię, Helmuta Maturę, Piotra Naliwajko. Dzięki Nim zaczęła malować  akwarelami, a później olejem.

Obecnie, dzięki wsparciu rodziny w swojej pracowni tworzy obrazy o różnorodnej tematyce.

Ewa Wozniak Kanik zdjecie
inspiracje Ewa Woźniak Kanik

INSPIRACJE

Inspiracje czerpie z codziennego życia. Uwielbia fotografie Steva McCurry’s. Jego zdjęcia są inspiracją wielu jej prac. Malczewskiego podziwiała od zawsze, podobnie jak Podkowińskiego, Mehoffera, braci Gierymskich.

Do dzisiaj pozostała w niej tęsknota za wpatrzeniem się w dzieło absolutnie dla niej doskonałe. Nigdy nie przegapi okazji, by zobaczyć Turnera w Londynie „na żywo“. W Wiedniu zawsze sprawdza aktualne wystawy w Albertinie, Leopold Museum. Tam podziwiała bogatą kolekcję obrazów Freuda.

Od momentu, w którym odkryła na Pinterest Karin Jurick jest wierną fanką jej malarstwa. Dla niej namalowała postać dziewczynki na plaży, która jest obecnie własnością prywatnej kolekcji.

inspiracje Ewa Woźniak Kanik

NATCHNIENIE

Natchnienia dostarczają jej własne dzieci, otaczający świat. Przyjemność sprawia jej malowanie postaci dzieci, zwierząt, scen na plaży, łąk, wypraw ze wspólnych,rodzinnych spacerów.

 

Do działania popycha ją myśl Miłosza
„to, co nie zapisane, zmierza do nieistnienia“ - stąd potrzeba malowania, zapisywania codzienności pędzlem.

Pozostań w kontakcie: